O nas

Tu znajdziesz więcej informacji o Naszej działalności jak i o Nas samych

O Nas

Fundacja ARTiFAKT rozpoczęła działalność w listopadzie 2010 roku. Organizacja powstała na kanwie funkcjonującej w Swarzędzu pracowni artystycznej ceramiki i rzeźby.
Działalność Fundacji nie ogranicza się tylko do funkcji stricte plastycznych. Praca z gliną czy rękodzieło są ważnym zadaniem dla członków organizacji, ale nie jedynym. Dużo przedsięwzięć ARTIFAKTu związanych jest z zarażaniem miłością do twórczości i rozwijaniem artystycznych zmysłów u dzieci (i mieszkańców) miasteczek i wsi oddalonych od metropolii. Tam dostęp do kultury jest ograniczony, albo żaden.
ARTiFAKT niesie ze sobą powiew twórczej świeżości. Dzięki działaniom Fundacji dzieci z tych rejonów mają szansę się otworzyć, rozwinąć umiejętności, nabyć nowe kompetencje.

Zarząd

Prezes Zarządu

Ewa Wanat

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w pracowni rzeźby prof. Józefa Petruka.
Jest autorką małych form rzeźbiarskich wykonywanych w technice wosku traconego, form ceramicznych, rzeźb plenerowych i pomnikowych. Zajmuje się animacją kultury i sztuki.
Od wielu lat prowadzi pracownię ceramiki i rzeźby w Swarzędzu, która jest miejscem realizowania własnej działalności artystycznej oraz spotkań dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych pragnących doświadczyć magii tworzenia.
Organizator wystaw, koordynator wielu projektów i konkursów.
Prezes Fundacji ARTiFAKT.

Wiceprezes Zarządu

Joanna Daszkiewicz

Absolwentka UAM (filozofia) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (malarstwo).
Wykładowca na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od kilku lat specjalizuje się w badaniu oraz promowaniu niszowego nurtu sztuki jakim jest art brut – twórczość osób wykluczonych i z różnych powodów znajdujących się na marginesie społecznym.
Kurator wystaw, koordynator MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI POŚWIĘCONEJ NURTOWI ART BRUT: Art brut – Między sztuką a terapią (Poznań 15-16.04.2010).
W 2008 r. współpracowała jako konsultant merytoryczny z TVP Kultura przy produkcji pierwszego polskiego filmu dokumentalnego o polskim art brut – Sztuka zwana art brut w reżyserii Anny Kochnowicz.
Wiceprezes Fundacji ARTiFAKT.